Eesti jäähokit hakatakse mudaliigast tippu kergitama

25. juuli 2001, 09:05

Hiljutisel Eesti Jäähokiföderatsiooni üldkogul valitud uus juhatus kavandab lähiaastateks strateegiat hoki kandepinna laiendamiseks ja meisterlikkuse tõstmiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Selleks nähakse ette tippklubi loomine, 10-12 tehisväljaku rajamine ja treenerite koolitamine. Uue juhatuse liige Priit Vilba ja endisest tippmängijast Tallinna Jäähokiföderatsiooni president Tiit Lambin usuvad, et maailma tipphokimaade regioonis asuv Eesti suudab põhjast kerkida.

?Eesti hoki õnnetuseks on olnud väike kandepind tulenevalt jää puudumisest. Praegu on ala harrastajaid Eestis tuhande ringis ning napp veerandsada treenerit. Sellelt aga meisterlikkust ei kasvata,? ütleb Vilba. ?Lahendus saab olla ainult tehisjääs, mis aitaks meie lastel kehvades talvedes ka tegevust leida.?

Hokiföderatsiooni uus juhatus loodab lahenduse leida koos riigi ja kohalike omavalitustega. Ligi 300 miljonit krooni maksvat projekti loodetakse käivitada aga välismaiste suurfirmadelt tuleneva investeerimise toel.

?Esmaseks vajaduseks on baaside loomine üle Eesti, milleks loodame abi Põhjamaade ehitus- ja kommunikatsioonifirmadelt, kes ehitavad hallid valmis ning omavalitsused maksavad neid siis liisinguga näiteks järgmised 15 aastat,? selgitab tehisväljakute rajamisel ametis olev Lambin.

Vilba sõnul on suurte muutuste ajendiks samuti valmiv Saku suurhall, kus saab olema ka hokijää. See loob omakorda eeldused tippklubi loomiseks, milline hakkaks mängima Soome liigas. Lambini kinnitusel tuleb esialgu kasutada klubi moodustamisel võõrleegionäre, siin tulevad appi põhjanaabrid. Pikemas perspektiivis loodetakse ikkagi oma järelkasvule nii klubi kui koondise puhul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing