Siseminister Loodus: tormikahjusid ei hüvitata

31. juuli 2001, 14:29

Siseminister Tarmo Loodus teatas täna, et valitsusel ei ole kavas maksta kompensatsiooni tormi poolt kannatanutele, vaid abistada hättasattunud majapidamisi ning likvideerida otseseid tormikahjustusi.

Vastavalt maavalitsuste ja põllumajandusministeeriumi poolt esitatud täpsustatud ülevaatele moodustavad tormi tekitatud kahjud kokku üle 22 miljoni krooni, mille hulka ei ole aga arvatud aktsiaseltsidele Eesti Telefon ja Eesti Energia põhjustatud kahjusid ning metsakahjustuste rahalist suurust.

Riigile tekitatud kahju oli 360 tuhat krooni, kohalike omavalitsuste kahju 6,8 miljonit; eraisikutele ja kohalikele erafirmadele tekitatud kahju vastavalt 13 miljonit ja 2,2 miljonit.

Kõige suuremaks kahjukannatajaks maakondade lõikes oli Lääne-Viru Maavalitsus kokku 12 miljoni krooniga. Järgnevad Jõgeva Maavalitsus 4 miljoni ning Ida-Viru Maavalitsus ca 3 miljoni krooniga.

Tarmo Looduse väitel kavatsevad sise- ja rahandusministeerium edaspidi arutada läbi konkreetsed ettepanekud hättasattunute abistamiseks ja toetamiseks, kuid tormi tekitatud kulusid ei ole plaanis kompenseerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing