Mustlased said needuse mahavõtmise eest kümneid tuhandeid kroone

01. august 2001, 09:16

Mustlasnaised Oksana ja Monika kasseerisid kergeusklikelt pärnumaalastelt riituslike toimingute eest eelmisel nädalal kümnetesse tuhandetesse ulatuvaid summasid, kirjutab Pärnu Postimees.

Politseijuhtivinspektor Ivo Haav ütles, et Pärnumaal tegutsenud mustlasnaised pakkusid teenusena needuse ja kaetuse mahavõtmist ning pahade vaimude väljaajamist. Mustlasnaised helistasid inimestele koju ja ütlesid, et on kirikus ja ajavad vaime välja.

?Nad rääkisid, et on maha joonistanud nõidumisega seotud ringi, ja lubasid selle abil perekonnaliikmetelt needust maha võtta,? rääkis Haav.

Haava sõnul võisid mustlasnaised Pärnumaal teenustasu kasseerida kümnetelt inimestelt. Et inimesed ei julge häbitundest avaldust kirjutama tulla, ei oska politsei täpset kannatanute arvu öelda, sõnas Haav.

Üks mustlaste ohvriks langenud ja politseile avalduse kirjutanud pärnumaalane maksis pakutud teenuse eest 28 000 krooni. Mustlased olid naisele nädala jooksul korduvalt helistanud ja toiminguteks raha juurde nõudnud. Naised olid öelnud, et makstud summast ei piisa kurjade vaimude peletamiseks ja rituaali õnnestumiseks tuleb juurde maksta.

Juhul kui kuriteokoosseisu ei tuvastata, on mustlastelt raske raha tagasi nõuda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing