Majandusministeerium: ettevõtluspoliitika tõstab ettevõtete konkurentsivõimet

03. august 2001, 14:19

Majandusministeeriumis väljatöötatud eesmärgiks on väike ja keskmise suurusega ettevõtete konkurentsivõime tõstmise kaudu kaasa aidata jätkusuutlikule, sotsiaalselt ja regionaalselt tasakaalustatud majanduskasvule.

Ettevõtluspoliitika otsesteks eesmärkideks on soodustada ettevõtlikust ja uute töökohtade loomist ning tõsta Eesti ettevõtete konkurentsivõimet, selgitas ministeeriumi avalike suhete juht Karin Närep.

Eelnõu on tihedalt seotud regionaal- ja tööturupoliitikaga ning määrab kindlaks riikliku ettevõtluse arendamise alase tegevuse raamistiku, eesmärgid ja toetusmeetmed aastani 2005. Lisaks antakse selles ülevaade väike- ja keskmise suurusega ettevõtete rollist majanduses, antud ettevõtete probleemidest ja kitsaskohtadest ning nende toetamise vajalikkusest.

Majandusministeerium on saatnud ettevõtluspoliitika eelnõu ettepanekute ja arvamuste saamiseks riigiasutustele, ettevõtjate esindajatele ja teistele sotsiaalpartneritele. Ettevõtluspoliitika on avaldatud ka majandusministeeriumi veebilehel, kus ettepanekuid eelnõu parandamiseks ja täiendamiseks oodatakse kuni 14. augustini k.a.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing