Politsei uurib õndsa pensionipõlve pakkujat

06. august 2001, 09:11

Ennetamaks kergeusklike inimeste võimalikku sattumist pettuse ohvriks, algatas keskkriminaalpolitsei kriminaalasja ülisoodsaid investeerimisvõimalusi pakkuva Prima Holding LLC tausta ja tegevuse uurimiseks, kirjutab Postimees.

Ajendi uurimistoimiku avamiseks sai keskkriminaalpolitsei pärast seda, kui Postimees kirjutas juuli keskel Tallinnas kliente ligimeelitavast Ameerika firmast, mis lubab investeerijatele õndsat pensionipõlve.

Kandke meie arvele Läti Hansapanka 5000 + 250 USA dollarit (umbes 96 810 EEKi - toim) ja kahe aasta jooksul saate igakuiste garanteeritud maksetena oma rahast tagasi 36 protsenti ehk üle 32 880 krooni, kõlab üks lubadustest ennast Prima Holding LLC nime all tutvustava firma reklaamlehel.

Sääraseid nn rendipensioni pakette pakub firma teisigi: näiteks nii 500dollarilisel (ligi 9130 krooni), 800dollarilisel (ligikaudu 14 600 krooni) kui ka 1000dollarilisel (üle 18 200 krooni) ühekordsel sissemaksel põhinevaid pakkumisi. ?Teie annate 500 dollarit ja seitsmendast aastast alates sissemakse sooritamisest saate elu lõpuni iga kuu 50 dollarit,? kõlab üks tüüpilistest pakkumistest.

Ehkki keskkriminaalpolitsei ei pane täna veel kahtluse alla seda, kas oma raha firmale usaldavad inimesed tulevikus summad tagasi saavad, äratas neis tähelepanu firma lubadus, et investeerimislepingud on garanteeritud USA kindlustusfirmas Multi West Insurance Company, mis tegutseb lepingute järgi justkui Delaware?i osariigis.

Kui keskkriminaalpolitsei hakkas koos väärtpaberiinspektsiooniga lepingutes toodud fakti kindlustusfirma kohta kontrollima, said nad vastuseks, et sellise nimega firmat ei ole Delaware?i osariigis registreeritud. Samuti pole Multi West Insurance Companyle kunagi seal väljastatud kindlustustegevuse litsentsi.

Keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude osakonna komissari Henri Sepa sõnul oli see piisav alus, et algatada investeerimisfirma tegevuse uurimiseks kriminaalmenetlus kelmuse paragrahvi alusel.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing