Ober Haus asub ehitama hüpermarketit

08. august 2001, 14:54

Kui detailplaneeringu projekt leiab septembri keskpaigas halduskogu poolt kinnituse, alustab kinnisvarafirma Ober Haus koostöös Merko Ehituse ning Tõnis Tarbe arhitektibürooga ehitama Tallinnas Lootsi tänav 7 asuvale kinnistule uut kaubanduskeskust.

Hetkel seisab töö uute hoonestusala õiguste saamise taga, kuna kinnistu on omandatud ärimaana ning olemasolevat hoonestusõigust ei saa uuele projektile automaatselt üle kanda.

Kaubanduskeskuse üldpinnaks kujuneb ca 11 000 ruutmeetrit, sellest 5000 moodustab hiljuti Säästumarketi hulgikaubandusvõrgu omandanud Soome firma Kesko esimene hüpermarketi mõõtu jaemüügikauplus Eestis. Ülejäänud pind jaguneb väiksemate rentnike, kaupluste, toitlustusasutuste ning teenusepakkujate vahel.

Loodav Kesko NordeCentrum on Ober Hausi juhatuse esimehe Paul Oberschneideri sõnul Stockmannile sarnase struktuuriga ning kuna asukoht on soodne, loodab ta Keskost kasvavat tõsist alternatiivi ostjale.

Projekti maksumuseks on 112 miljonit krooni, mis tuleb täies mahus Ober Hausilt. Ehitustöödega loodetakse valmis saada järgmise aasta keskpaigaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing