Mõis pürib taas poliitika tippu

08. august 2001, 09:14

Endine Tallinna linnapea Jüri Mõis kandideerib Isamaaliidu peasekretäriks, kuid partei tippjuhtide ebasoosing jätab talle vähe ?ansse seda kohta saada, kirjutab Postimees.

Isamaaliidu juhatusse kuuluv Mõis ütles eile Postimehele, et peasekretärina tahaks ta muu hulgas partei rahaasju korda seada.

?Kohalikud valimised on tulemas, võiksin korrastada partei köögipoolt, finantsilisi aluseid,? rääkis ta. ?Teiseks oleks Isamaaliidus vaja täpsustada parteisisese demokraatia reeglistikku.?

Peasekretäri tööks avaldas Mõis valmisolekut vaheetapina enne mõnd järgmist tegevust. ?Mul ei ole vaja teha poliitikas pikaajalisi plaane - kas ja kus ning kas üldse,? tõrjus ta täpsustavad pärimised.

Vahepeal avalikust poliitikast kõrval seisnud Mõis kinnitas eile, et ta pole peaminister Mart Laariga veel peasekretäri kohale pürgimisest kõnelnud, ent kui see plaan teostub, on ta valmis Isamaaliidu esimehega lähestikku koos töötama.

Mitu Isamaaliidu siseringi allikat hindavad kõige tõenäolisemaks, et pärast Andres Ammase siirdumist peaministri büroo direktoriks tõuseb uueks peasekretäriks Leho Karjus, kelle kandidatuuri taga seisab enamik mõjukaid poliitikud erakonna tipust.

Samad allikad peavad Sirje Kiini kandidatuuri avalikustamist eelkõige vastukäiguks Jüri Mõisa pürgimustele, et hajutada 18. augustil Lääne-Virumaal Kohalas peetaval volikogu istungil erakonna rahvuslik-konservatiivse tiiva hääli.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing