Saksa tippfirma laienes ELi ootuses Pärnusse

09. august 2001, 09:11

Maailma juhtivaid usteautomaatika tootjaid Saksa firma Seip Antriebstechnik on laiendanud koostöös kohalike ärimeestega oma tootmist Pärnusse, kirjutab Pärnu Postimees.

Esimene partii garaa?iuste automaattõstemehhanismide metalldetaile läks jaanuaris Pärnu firmast Alise Technic teele Saksamaa poole, kus valmistatakse enamik detaile ja valmib lõpptoodang.

80 protsenti Alise Technicist kuulub Seip Antriebstechniku omanikule Heinz-Peter Seipile. Saksa omanik ei varja, et Eestisse tulles peeti silmas Eesti tõenäolist astumist Euroopa Liitu ja meie idanaabri tohutut seni hõlvamata turgu.

Praegu valmistab Alise Technic kuus detaile 3000 automaattõstemehhanismile, mis annab ligikaudu 300 000 krooni käivet kuus. Et tootmine on peaaegu täielikult automatiseeritud, töötab Alise Technicis ainult kaks töölist.

Alise Technici ühe omaniku ja juhataja Heiki Alliku väitel kavatseb firma tootmist laiendada ja hakata Eestis valmistama peale tõstemehhanismide metallist osade ka plastmassdetaile.

Praegu ehitab Alise Technic EPT endist ladu ümber tootmishooneks. Pärast hoone renoveerimist suureneb tootmispind üle kahe korra.

Alliku andmeil kuulub Seip Antriebstechnik maailma viie suurema kvaliteettõstemehhanismide tootja hulka. Firmal on filiaalid Inglismaal, Prantsusmaal, Portugalis ja Austraalias.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing