Ridamaja elanikud istutasid vihatud ametniku nimelise puu

14. august 2001, 08:23

Üle poole aasta Tallinna linnaametnikega oma rajatud umbtee allesjätmise ning tee nime üle kembelnud mähelased istutasid linna hinnangul ebaseadusliku betoonist tupiku-ehitise taha nendega tulist vaidlust pidava ametniku nimelise puu, kirjutab Postimees.

Meriväljal Ranniku tee 29 asuva 14 korteriga ridaelamu poolsada elanikku ei lepi linnaametnike kavaga nimetada ligi 30 aastat tagasi elanike endi rajatud sissesõidutee ümber Jugapuu teeks, sest nende hinnangul muudaks see liiklusskeemi segaseks ning tooks nende kodumaja ette teadmatuses ringi sõitvaid juhte.

Muutusega saaks Jugapuu tee kaks otsa - üks Ranniku teelt ja teine Lõhmuse teelt, ning krundid numbritega 2, 4, 6 ja 8 tuleksid vaheldumisi kord ühelt ja siis teiselt teelõigult.

?Nii suure absurdi tähistamiseks istutasime koos ümbruskonna elanikega meie tupiku lõppu haljasalale pidulikult Ehrenbuschi (teede nimetustega tegelev ametnik Silvia Ehrenbusch - toim) nimelise jugapuu,? ütles Postimehele Ranniku tee 29 ridaelamus elav Leo Tõnison.

Kevadel protestisid ridaelamu elanikud linna kavade vastu murda betoonist tupikuehitis ning avada parkimisalana ja laste mänguplatsina kasutusel olev kitsas tee läbisõitvatele autodele. Elanike tulise protesti tõttu loobus linn vahetult enne ala detailplaneeringu hääletamist volikogus tupiku murdmisest.

?Ta (Silvia Ehrenbusch - toim) tunnistas, et Jugapuu tee nimi meie kinnistute ees on karistus selle eest, et me ei loovutanud oma tupikut transiitliikluseks,? lausus Tõnison.

Ehrenbusch mainis, et ei kavatse taganeda soovist nimetada seni ridaelamu sissesõiduteena kasutatud lõik ümber Jugapuu teeks. Tema sõnul on linnaplaneerimise seisukohalt õige, et üks sirge tänav kannab üht nime, mitte ei muutu poole pealt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing