Börsiülevaade: Juhtaktsiad miinuses, Rakvere LK aktsia peale tulemusi plussis

22. august 2001, 15:22

Langevate Tallinna börsi juhtaktsiate kõrval tuli täna positiivselt välja Rakvere Lihakombinaadi aktsia, mis tugevate teise kvartali tulemuste valguses kerkis 7,3%, 5,85 kroonini ehk kõrgemaile tasemele pärast 1998 aasta septembrit.

Tänu tooraine kiirele tõusule suutis Rakvere Lihakombinaat saavutada teises kvartalis 26,7 mln kroonise puhaskasumi. Ning seda vaatamata sellele, et ettevõtte müügimahud kasvasid võrreldes möödunud aastaga 5% võrra.

Tallinna börsi juhtaktsiad reageerisid täna aga teisipäeva õhtuse USA Keskpanga koosoleku peale, mis jättis vabad käed edasiste intressikärbete suhtes ehk andis mõista, et maailma juhtiva majanduse lähituleviku kiire paranemise suhtes ollakse skeptilised.
Kuna täna hommikul surus see kiiresti alla Euroopa tehnoloogiasektori lõpetas ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia taas kõige aegade madalaimat taset tähistaval 53 kroonil. Kaotus eilsega 1,9%.

Mõnevõrra langesid noteeringud ka homme oma teise kvartali majandustulemused avaldava Hansapanga <GR#EE.HP> kui ka Norma <GR#EE.NORMA> aktsial. Esimene sulgus 154,25 kroonil ehk 0,8% miinuses ja teine 50 kroonil ehk 1% madalamal kui eile.

Märksa enam oli löögi all aga Merko Ehituse <GR#EE.MERKO> aktsia, mille ostunoteering kukkus päevaga 40 kroonilt 38 kroonini. Aktsia ise sulgus 39,50 kroonil ehk 1,3% madalamal eilsest sulgemishinnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing