Eesti vangla on ?oti allilmaliidrite tervisele ohtlik

27. august 2001, 08:04

Briti advokaadid teevad kõik võimaliku, et päästa läbi Tallinna narkovedu organiseerinud väidetavaid ?oti allilmaliidreid Eestis kohtu ette astumast, nimetades halvas olukorras eeluurimisvanglat meeste tervisele ohtlikuks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Ligi 20 kilo oopiumi salakaubaveo organiseerimises kahtlustatavate Leslie Browni ja Robert Bruce Wrighti advokaadid viitavad, et Eesti eeluurimisvanglad on väga halvas olukorras ning nende kaitsealuste tervis ei pea Eesti vanglas kohut oodates vastu.

Korra juba Eestis käinud advokaadid rõhuvad muu hulgas ka sellele, et nende kaitsealustel puudub vanglas võimalus vaadata ingliskeelseid saateid, mis nõuaks satelliit-televisiooni paigutamist nende kambrisse.

Browni (44) ja Wrighti (34) Eestile väljaandmise otsustas märtsis Edinburghi kohus ning juuni lõpus kinnitas väljaandmisotsuse ka ?oti justiitsminister Jim Wallace, kuid advokaadid kaebasid mõlemad otsused edasi ning lõplik selgus peaks saabuma alles septembri lõpus. Vahepeal üritasid advokaadid Browni ja Wrighti kautsjoni vastu vabaks saada, viidates nende haigusele, kuid see ei õnnestunud.

?otlaste väljaandmisotsuse tühistamine oleks suureks löögiks narkoketi paljastanud kaitsepolitseile, sest siis peaksid Brown ja Wright kohtu ette astuma ?otimaal. ?otimaal kujuneks kohtuprotsess nende üle väga keeruliseks, sest vastavalt sealsele tavale, ei arvestata ·oti kohtutes välismaalt antud tunnistusi.

Reeglina üldse Suurbritannia oma kodanikke teistele riikidele kohtupidamiseks välja ei anna, Browni ja Wrighti Eestisse toomine oleks seega erand.

Enne tulevast kohtuistungit peaks Tallinnasse saabuma ?oti kohtu esindajad, kes soovivad näha Eesti eeluurimisvanglate tingimusi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing