Estline vahetas enne pankrotti omanikku

30. august 2001, 08:15

Tallinna-Stockholmi liinil sõitnud Estline oli müüdud enne, kui ettevõte ise pankrotiavalduse esitas, kirjutab Postimees.

1999. a algul teatas Eesti Merelaevandus, et on ostnud välja Nordström Thulini aktsiad ning muutunud Estline?i ainuomanikuks.

Tallinna äriregistris hoitava aktsiaraamatu järgi müüs Nordthulin Luxembourg S.A. 27. veebruaril 1998 oma 50 protsenti aktsiaid hoopis Libeeria firmale Mentor Holding.

2. veebruaril 2001 müüsid mõlemad aktsiaomanikud kõik Estline?i aktsiad Mani saare firmale Lakeside Shipping Company Ltd.

Uus omanik andis täisvolituse Raul Markusele, kes kutsus tagasi vana nõukogu ja juhatuse ning valis uued juhtimisorganid. 8. veebruarist on nõukogu liikmed Avo Jakovits, Jaanus Saar ja Hasso Otto, juhataja on Rein Esko. Firma nimi muudeti tagasi E-Liini ASiks.

Harju maakohus kuulutas Maardus aadressil Nurga 8-74 registreeritud E-Liini pankroti firma enda avalduse põhjal välja tänavu 24. juulil. Kohus määras E-Liini ajutiseks pankrotihalduriks Peeter Allikvere. Estline?i võlausaldajate koosolek kinnitas 22. augustil Allikvere ka pankrotihalduriks. Allikvere ütles, et tema esimeseks ülesandeks on korraldada auditi läbiviimine.

Bilansi järgi on Estline?il võlgu suurusjärgus 166 miljonit krooni, nõuete esitamise tähtaeg on 1. oktoober. E-Liini suurim võlausaldaja on AS Eesti Merelaevandus, maksuameti nõue ulatub 20 miljoni kroonini.

Vara on E-Liinil minimaalselt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing