Börsiülevaade: kauplemine laiahaardeline kuid passiivne

30. august 2001, 15:35

Kuigi täna kaubeldi Tallinna börsil kaheteistkümne erineva ettevõte aktsiaga, kujunes börsipäeva kogukäive kui ka tehingute koguarv äärmiselt väikeseks.

Markantseimaks näiteks võib pidada tavapäraselt aktiivsuse osas kõrgel kohal olevat Normat <GR#EE.NORMA>, millega täna kaubeldi vaid paarituhande krooni eest.
Aktsiahind sulgus 49,80 kroonil ehk 0,2% madalamal eilsest.

Kuigi laias laastus jäid aktsiate hinnanoteeringud eilsetega samadele tasemetele oli ka erandeid. Harju Elektri <GR#EE.HELEK> aktsia vajus täna selle aastatuhande madalaima tasemeni, sulgudes 30 kroonil ehk 4,8% madalamal kui viimasel kauplemispäeval.

Suuresti võib ettevõte aktsia languse taga olla nii ekspordi oluline vähenemine kui ka ettevõte bilansis oleva PKC Grupi aktsia viimase kuu 24%ne langus Helsingi börsil.

Eile pärast turu sulgemist oma teise kvartali majandustulemustest teatanud Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsia püsis täna ülimalt neutraalne ja passiivne.
Kuigi aktsia sulgus üliväikse käibe najal 63 kroonil ehk 6% madalamal kui eile, püsisid aktsia hinnanoteeringud päeva jooksul vankumatult 63 ja 67 kroonil.

Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsiat tänane välisturgude tehnoloogiasektori kiire langus eriti suuresti ei kõigutanud. Aktsia langes 0,5%, 53,75 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing