Valijamehed: Savile järgneb Kreitzberg ja Rüütel

05. september 2001, 08:10

Eile õhtuks oli valitud üle 40 valijamehe, kelle presidendi eelistuste seas esineb kõige enam Toomas Savi nimi, kellele järgnevad Peeter Kreitzberg ja Arnold Rüütel, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevaleht püüdis teadaolevatelt valijameestelt küsida nende selget eelistust. Pooled valijameestest seda ei ütelnud. Kolmandik volikogudest on oma valijamehele andnud soovituse mitme kandidaadi kohta või arutleb valijamees ise kahe-kolme mehe üle.

Valijamehed nimetasid 16 korral ühe soosikuna Savi nime või võib valijamehe erakondliku kuuluvuse järgi Reformierakonna kandidaadi soosimist eeldada.

Peeter Kreitzbergi nimetati üheksal korral või on valijamees Keskerakonna liige, mistõttu võib samuti eeldada, et ta hääletab oma erakonna kandidaadi poolt.

Esialgsete andmete põhjal võib ennustada, et viimastes küsitlustes järjest kõrgemale tõusnud Rüütlil on valimiskogus suur toetus.

Savi kõrval suurfavoriidina nimetatud Peeter Tulvistel seni valitud valijameeste seas soosingut pole. Esimese eelistusena nimetas teda vaid kaks valijameest, samas Savi pakuti esimese eelistusena üheksal korral.

Lisaks nimetatud kandidaatidele lisandub valimiskogus ilmselt veel presidendiks pürgijaid. Tunne Kelam teatas eile ETV Aktuaalsele Kaamerale, et ei tee ise midagi selleks, et valimiskogus oma kandidatuuri üles seada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing