Põlvas jäi liikluspolitsei komissar 3000 kroonise altkäemaksuga vahele

05. september 2001, 08:14

Kaitsepolitsei vahistas üleeile Põlva liikluspolitsei komissari Sulev Poska, kes võttis 3000 krooni altkäemaksu otsuse eest, mis vabastas politseile teist korda purjuspäi vahele jäänud autojuhi kriminaalkaristusest, kirjutab Postimees.

Näpus läbiotsimisorder ja kinnipidamise määrus, sammusid kaitsepolitsei (kapo) töötajad Poska (40) kabinetti sisse esmaspäeva pärastlõunal.

Vahetult enne seda oli komissar alla kirjutanud otsusele, millega ta karistas kohtu alla minema pidanud autojuhti vaid 530kroonise trahviga. Karistamise põhjuseks tõi Poska auto juhtimise väsimusseisundis.

Kapo pressiesindaja komissar Olari Valtini teatel raius nende töötajate visiidist ehmunud Poska esialgu kaljukindlalt, et pole kunagi ühtegi krooni altkäemaksu võtnud, vahel küll konjaki- ja viskipudeleid. ?Tõendid räägivad aga teist juttu,? märkis Valtin.

Nimelt oli just kapo töötaja see, kes kohtu loal kuritegu matkides kehastus vahendaja rolli ja maksis Poskale tema kõrvalkabinetis 27. augustil 1000 ja neli päeva hiljem veel 2000 krooni, et komissar ei algataks kohaliku elaniku Priidu suhtes kriminaalasja.

Märgistatud rahatähed on senini leidmata, ehkki kapo töötajad otsisid lisaks komissari tööruumile läbi ka tema elukoha.

?Päästes aasta jooksul teist korda alkoholijoobes auto juhtimisega vahele jäänud Priidu kriminaalvastutusest, põhjustas Poska olulise kahju riigi huvidele ning kahjustas ühtlasi politsei mainet tervikuna,? nentis Valtin.

?Sama inimene oli ka varem politseiameti politseikontrolli talituse töötajate kõrgendatud tähelepanu all,? teatas kinnitas politseiameti pressiesindaja Indrek Raudjalg. ?Tema kohta oli laekunud infot, midagi kontrolliti, ent sellele ei õnnestunud leida piisavalt kinnitust.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing