Sulid petsid autoostjatelt välja sadu tuhandeid kroone

06. september 2001, 07:49

Mitu aastat Paides elanud belglane pettis koos eestlasest äripartneriga kohalikelt autoostjatelt välja sadu tuhandeid kroone ning kadus seejärel kodumaale, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kandsin 1999. aasta augustis ettemaksuna belglase firma pangaarvele 65 000 krooni,? ütles Eesti Päevalehele üks paljudest petta saanutest Oliver Vikson. ?Lootsin siiani kas autot või siis raha tagasi saada, kuid nüüd on selge, et mind on kogu aeg lollitanud.?

1997. aastal Paidesse elama asunud Belgia kodanik Johannes Petrus Andreas Josefus van Dijk (32) ja tema äripartner Aivar Jõgiste (35) lõid 1997. aastal firma SSC Auto OÜ, mis tegeles välismaalt kasutatud autode Eestisse toomisega.

1999. aasta augustis Tallinnas Jõgistega kohtunud Vikson palus mehel tuua endale Belgiast pruugitud sõiduauto Volkswagen Golf.

?Jõgiste ütles, et pole probleemi,? rääkis Vikson. ?Ta küsis, et kas ma olen nõus ettemaksu tasuma, kui see osutub vajalikuks ja ma vastasin, et olen küll, kui see vormistatakse juriidiliselt korrektselt.?

Autot aga ei tulnud ning Vikson helistas Jõgistele. Mees teatas vabanduseks, et autod on Tallinna sadama tollis kinni. ?Seda juttu rääkis ta mulle pool aastat,? ütles Vikson.

Van Dijk oli selleks ajaks juba Eestist lahkunud ning jätnud lisaks autoostjatele võlgu jäänud tuhandetele kroonidele endast Paidesse maha ka eestlannast pruudi ning suure üürivõla Nelja Kuninga Hotellile, kus ta elas.

Tuttavatele oma muret kurtes ja pettusejutu rahva seas levides sai Vikson tagasisidena teada, et van Dijk ja Jõgiste on paljudelt teisteltki autoostjatelt samamoodi raha välja petnud.

Vikson ütles, et ta teeb politseile avalduse ning loodab, et temaga ühinevad ka teised pettasaanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing