Suurim rahatrahv ehitusfirmale jäi jõusse

06. september 2001, 11:21

Tallinna ringkonnakohus jättis 28. augustil toimunud istungil muutmata Tallinna linnakohtu otsuse määrata OÜ-le SK Dimiteks surmaga lõppenud tööõnnetuse eest karistusena rahatrahv summas 100 000 krooni, teatab tööinspektsioon oma pressiteates.

7. märtsil 2001 sai Tallinnas Tartu mnt 16B ehitusobjektil surma SK Dimiteks abitöötaja, kes kukkus alla tellingutelt 14 meetri kõrguselt tasakaalu kaotamise tõttu tuule poolt lahtrirebitud kilede kinnitamisel. Firma esitas Tallinna linnakohtu otsuse peale apellatsioonkaebuse, paludes tühistada kohtuotsus ja saata asi samale kohtule uueks arutamiseks.

Ringkonnakohtu kolleegium leidis, et linnakohtu otsuses on antud põhjalik ja motiveeritud hinnang SK Dimiteks süü osas ja jõutud põhjendatud järeldustele, et SK Dimiteks poolt toimepandud töötervishoiu ja tööohutuse seaduse rikkumised põhjustasid töötaja surmaga lõppenud õnnetuse.

Kolleegium leidis ka, et SK Dimiteksile määratud karistus summas 100 000 krooni on alla sanktsioonis ettenähtud keskmäära ning selle vähendamiseks puudub põhjendatud alus.

Tööinspektsiooni teatel on 100 000 krooni suurune rahatrahv töötervishoiu ja tööohutuse seaduse rikkumise eest seni suurim, varem olid suurimad trahvid ulatunud 30 000 kroonini. Kokku on tööohutuse rikkumise eest trahve laekunud tänavu üle 350 000 krooni (siia ei ole arvestatud kõneksolevat 100 000 krooni suurust trahvi, mis ei ole veel ära makstud).

SK Dimiteks võib Tallinna Ringkonnakohtu otsuse peale kassatsiooni korras edasi kaevata Riigikohtule ühe kuu jooksul.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing