Kuressaare abilinnapea tegevus ebaeetiline

07. september 2001, 10:07

Politsei peab abilinnapea Aarne Mustise tegevust ebaeetiliseks, kirjutab internetilehekülg www.saarlane.ee

Üheaegselt Kuressaare abilinnapeana töötav ja samas mitme endale kuuluva äriühingu huvides tegutsev Aarne Mustis ei riku küll seadusi, kuid samas on kahel toolil istumise puhul tegemist eetilise konfliktiga, leiab Saare politsei.

Juulis esitas kaitsepolitsei Saare politseile avalduse, milles palus uurida, kas abilinnapea Aarne Mustise tegevus on kooskõlas korruptsiooniseaduse nõuetega. Kapo palve põhjustas tõsiasi, et abimeerina töötav Mustis ajab samal endale kuuluvate äriühingute asju.

Mustis kuulub Kuressaares mitut toitlustuskohta haldava OÜ Siva Invest omanikeringi ning veel viimase ajani ka selle juhatusse.

Kapo avalduse esitamisest kuni viimase ajani ei andnud politsei avalikkusele selgitusi uurimise käigu kohta, kuni Kuressaare linnavolikogu liige Arvo Soonik heitis sel kolmapäeval politseile ette passiivsust Mustise väidetavatesse õiguserikkumistesse.

Kolmapäeval teatas prefektuur, et abilinnapea tegevusele juriidiliselt lähenedes pole tegu õiguserikkumisega ning seega puudub kuriteo koosseis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing