Tartu õlletehas suurendab mahtu 20 protsenti

19. september 2001, 08:12

A. Le Coqi Tartu õlletehas investeerib tootmise laiendamisse 40 miljonit krooni, mis lubab toota õlut vähemalt 20 protsenti senisest enam, kirjutab Tartu Postimees.

A.Le Coqi Tartu õlletehase juhatuse esimees Tarmo Noop ütles, et suur osa 40 miljonist kroonist kulub uute õlletankide ehitamiseks ning filtripargi uuendamiseks. ?Ehitame juurde hooneid ning ostame uut tehnoloogiat,? rääkis Noop.

Tartu õlletehase tootmisdirektor Rein Sööt ütles, et esialgu ehitatakse neli 170 000liitrist õlletanki, kuid valmistatakse ette veel nelja ehitus. ?Praegu on meil 31 õlletanki, millest igaühe maht on 100 000 liitrit,? sõnas Sööt.

Õlletehase haldusjuht Kaarel Müürsepp selgitas, et laiendatakse paar aastat tagasi valminud tankihoidlat õlletehase Tähtvere tänava poolsel küljel. ?Tank ehk peenema nimega silinderkooniline õllemahuti ei ole lihtsalt paak, vaid selles õlu nii käärib kui ka laagerdub,? ütles Müürsepp.

Ligikaudu neli miljonit krooni maksva ehitustöö teeb AS Merko Ehitus, valmis peab see saama järgmise aasta veebruaris. Õlletankid jõuavad Soomest Tartusse jaanuari lõpus ning tõstetakse oma kohale kraanaga. ?Eelmised tankid pidime tõstma umbes 15 meetri kõrgusele ning asetama siis eemaldatud katusega hoonesse nagu õllepudelid kasti,? rääkis Müürsepp.

Puhastusseadmetesse ei kavatse õlletehas esialgu investeerida. ?Tartu Veevärk hakkab ISPA projekti toetusel ehitama tunnelkollektorit, mis lahendab õlletehase ja terve linna reoveeprobleemi,? ütles Noop.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing