Hobusemüük kolib internetti

24. september 2001, 08:22

Hobusemüüjad ja -ostjad ei pea enam laadale minema või lehetoimetusse kuulutust viima, sest hobusekauplemisega tegeleb mitu internetilehekülge, kirjutab Eesti Päevaleht.

Hiljuti alustas hobuste e-äri Horsenet, kus on üleval müügil olevate hobuste pildid, sugupuu ja oskused.

?See on senisest tunduvalt mugavam variant hobust müüa,? kiitis Pärnus elav Kai Pitk, kes müüb praegu Horsenetis mära Fairy.

Interaktiivse hobusteteemalise väljaande Horsemarket juurde kuuluvat Sven Shoisi hobustebörsi on seni külastanud üle 27 000 huvilise.


?Selline börs on parim võimalus,? kinnitas lehekülje omanik Sven Shois. ?Kahtlesin ise alguses kõvasti, kui selle lehekülje tegin. Uskumatu, aga see töötab!?

Horsemarketi börsil on praegu väljas rohkem kui 50 suksu andmed. Hobused paiknevad laiali üle Eesti. Pildi vahendusel saab tulevane ostja kõigepealt loomast ülevaate, ostusoovi korral sõidab juba kohale.

Shoisi väitel on tema hobustebörsi põhiostjaskond soomekeelne. ?Välismaalased moodustavad üldse umbes 90 protsenti. Eestlased võiksid ise müümisel aktiivsemad olla, aga nad on ju uute asjade suhtes umbusklikud ja siis istuvad oma hobuste otsas ja kurdavad, et elu on raske,? rääkis Shois.

Hobuste hinnad jäävad 10 000 ja 500 000 krooni vahele, ponid maksavad vähem.

Kuulutuse eest horsemarketis tuleb maksta 200 krooni, saata hobuse pilt ja kirjeldus ning siis püsib teade üleval kuni hobuse müümiseni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing