Kummituslik omanik laseb Tartu Athena kino hoonel laguneda

24. september 2001, 08:25

Tartu linnavalitsus ei oska midagi arvata südalinnas laguneva Volga-Athena maja edasisest saatusest, sest Küütri 1 omaniku HTF Halduse OÜga on võimatu ühendust saada, kirjutab Tartu Postimees.

Tartu arhitektuurimälestiseks tunnistatud Küütri 1 fassaad on juba aastaid huligaanide ning ajahamba pureda. Trellid puruks löödud akna ees ei varja vähimalgi määral vaadet endise Volga restorani klosetti, Athena kino ukse määrdunud klaasile on kleepunud karikatuurne kiri ?Suletud?.

Pilkupüüdev silt südalinnakvartali nurgamajal kuulutab, et hoone on müüa või rentida. Juuresoleval telefoninumbril helistaja saab vastuse, et tegemist on eksitusega: vastajal pole kõnealuse majaga midagi pistmist, helistajaid olevat aga palju.

1998. aasta novembris, kui Athena suleti, kuulus maja OÜ-le Barclay Kinnisvara. Omanik kinnitas tookord, et kogu hoone Küütri 1 peaks minema remonti hiljemalt aasta pärast. Saatuse irooniana kuulutati 1999. aasta novembris välja hoopis Barclay Kinnisvara pankrot.

HTF Halduse OÜ ostis Athena maja 8. märtsil 2000 väidetavalt 4,5 miljoni krooni eest.

Linnavalitsuse arhitektuuri ja ehituse osakond on järjekordse kesklinna tondilossi pärast juba mitu aastat piike murdnud. Muinsuskaitseobjektide järelevalve vanemspetsialist Ivar Lõbu ütles, et Küütri 1 asju ajab Tallinna firma HTF Halduse OÜ. Lõbu lisas, et firmal oli Tartus volitatud esindaja, kellega paraku ei õnnestu viimasel ajal enam ühendust saada.

Äriregistri andmetel on HTF Halduse OÜ registreeritud Tallinnas ning tegeleb muu hulgas kaubandus- ja vahendustegevuse, metsa- ja puidutööstuse, kinnisvaratehingute ning kinnisvara haldamisega.

Täna on veelgi keerulisem firma kohta midagi teada saada - Tartu esindaja on muutnud telefoninumbrit ning HTF Halduse kontaktnumbreid ei ole telefonikataloogides, internetis ega infotelefonide andmepankades.

Postimehe allikate väitel haldab samanimeline firma Tartus ka üürimaju ning nende majade elanikud käisid üüri maksmas aadressil Aardla 23. Hiljuti said üürnikud kirja, milles seisis, et sularahas enam üüri maksta ei saa - arved tuleb tasuda panka.

Firma kontori uus asupaik olevat Jaama 42 - sellel aadressil mineja leiab end ekspankur Andres Bergmanni villa eest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing