Börsiülevaade: Euroopa börsid ootavad USAlt võitlust terrori vastu

26. september 2001, 09:51

?Möödunud on järjekordne päev ilma, et USA oleks terrorirünnaku eest kätte maksnud. Me oleme oodanud juba kaks nädalat, et midagi juhtuks kuid peale kasumihoiatuste pole midagi juhtunud?, kommenteeris üks Müncheni maakler Euroopa turgude olukorda.

Momendil on tunda, et nii Euroopas kui Tallinna börsil tuleb rahulik börsipäev, kus võetakse eeskuju eile stabiliseerunud USA turgudest.

Mõnevõrra optimistlike välisbörside taustal oli ka eile Tallinna börsil tunda positiivset hõngu. Jõudu lisas investoritele väga suureks kerkinud päevakäibe ning likviidsust aitas turul parandada börsi reglemendi esmaspäevane muutus.

Eile ligi 37 mln kroonini küündinud päevakäibe peasüüdlaseks oli paar Hansapanga <GR#EE.HP> aktsiatega tehtud plokktehingut. Peasüüdlane ise lõpetas 133,25 kroonil ehk 0,8% plussis.

Kuigi panga aktsiatega tehtud käive oli väga suur polnud turul väärtpaberi edasise arengu suhtes kindlat eelistust, mis kajastus nii kitsas 25-sendises hinnanoteeringuvahes kui ka kindlalt paigal püsinud aktsiahinnas.

Minimaalse, ehk 25-sendise, noteeringute vahega lõpetas ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis sulgus 47,75 kroonil ehk 2,1% kõrgemal kui esmaspäeval.

Pärast väärtpaberi kiiret kukkumist augustis on märgata mõningast aktsiahinna stabiliseerumist, mida kinnitab aktsia jõudmine kõrgeima tasemeni pärast 6 septembrit. Arvestades samas aga peale seda kuupäeva teatavaks tehtud Sideameti kavatsust tunnistada EMT olulise turujõuga ettevõtjaks ja USA terroriakti ei julge prognoosida, et aktsia on langustrendi murdnud.

Üllatavalt tugev oli eile kauplemine Norma <GR#EE.NORMA> aktsiatega, mille hind sulgus 3,3 mln kroonise käibe juures 43,80 kroonil ehk 2,2% madalamal kui päev varem.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing