Tarbijakaitse korraldab piketi elektri hinna tõusu vastu

02. oktoober 2001, 08:31

Tarbijakaitse liit korraldab kolmapäeval kell 17 piketi majandusministeeriumi peahoone ees, protestimaks elektri hinna tõusu vastu, kirjutab Postimees.

Tarbijakaitse liidu juhatuse liikme Aino Runge teatel on tarbijakaitsjad resoluutselt vastu elektri kuutasu kehtestamisele, mis on tarbijakaitseseaduse rikkumine.

?Tarbija peab maksma teenuse eest, mida ta on tarbinud, mitte mingit arusaamatut elektri kuutasu,? rõhutas Runge. ?See maks tõstab väiksemate tarbijate, kes on enamasti vaesed inimesed, elektriarvet üle kahe korra, mis on täiesti arusaamatu.?

Runge sõnul peaks energiaturu inspektsioon uuesti analüüsima Eesti Energia hinnatõusutaotlust, lähtudes põhivara järsust allahindamisest läinud nädalal. Tarbijakaitse liidu hinnangul peaks vara allahindlus vähendama energiafirma amortisatsioonisummasid ja seega ka survet elektri hinnale.

Liit leiab, et energiaturu inspektsioonil tuleks muuta ka hinnatõusutaotluse vaagimise metoodikat, mis seni seisneb pigem tulevaste kulude kokkuleppimises kui teenuse õige hinna arvestamises.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing