Ahtme poiss ähvardas USA presidenti

02. oktoober 2001, 08:33

Nalja pärast Ameerika Ühendriikide presidendi meiliaadressil läkitatud libaähvarduskiri allkirjaga ?Teie Surm? jõudis Ahtme gümnaasiumi arvutiklassi arvutist Valgesse Majja, koolipoisi nali nullis ta võimaluse osaleda matemaatikaolümpiaadil, kirjutab Põhjarannik.

17. septembril arvutitunnis igavlenud koolipoisi lollus läks talle kalliks maksma: tõenäoliselt ei pääse Eesti edukamaid noori matemaatikahuvilisi nüüd matemaatikaolümpiaadile Ameerika Ühendriikidesse ning tema vanemaid ähvardab halduskaristus. Samuti on rikutud poisi käitumishinne.

16aastane koolipoiss süüdistas Ameerika Ühendriikide presidenti 11. septembril Maailma Kaubanduskeskuse pilvelõhkujates ja Pentagonis toimunud terrorirünnakutes ning ähvardas presidenti tappa. Kirja laekumisest Ameerika Ühendriikide presidendile George W. Bushile informeerisid kaitsepolitseid Ameerika õiguskaitseorganid, teatas kaitsepolitsei.

?Tal oli märkimisväärselt hea inglise keel,? rääkis oma nime mitte avaldada palunud isik. ?Kiri polnud pikk, oma viis rida ehk. Poiss ise ei arvanudki, et see kiri koolimaja serverist välja läheb.?

Tegelikult jõudis naljaviluks kirjutatud ähvarduskiri sihtpunkti pärale ning internetiaadressi järgi määrasid Ameerika Ühendriikide võimud kindlaks, et kiri pärineb Eestist. Kaks päeva hiljem tunnistas koolipoiss kaitsepolitseinikele teo üles.

Kooli direktor oli ahastuses - kirja kirjutajaks osutus kooli üks paremaid õpilasi. Viieline. Laitmatu käitumisega. Heast perekonnast.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing