Isamaaliidu kava kiirest haldusreformist kukub läbi

02. oktoober 2001, 08:29

Isamaaliidu unistus kiiresti haldusreformist kukub läbi, sest kolmikliit otsustab oktoobrikuus tõenäoliselt ühendada omavalitsused alles 2005. aasta kohalikeks valimisteks, mitte juba järgmiseks sügiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

Eesti Päevalehe andmeil pooldab valitsus aeglasemat reformi, sest Reformierakonna vastuseisu tõttu pole reformi ettevalmistamine juba ligi neli kuud edasi liikunud. Lisaks ei toeta kiiret reformi ka suurem osa omavalitsusi, kes peavad 15. oktoobriks oma seisukohad selles suhtes maavalitsustele teatama.

Kolmikliit on sisuliselt sunnitud otsuse ees, sest reaalselt pole enam võimalik täide viia Isamaaliidu soovi valida järgmised kohalikud omavalitsused juba uute piiride järgi, pealegi pole valdade kiire liitmisega nõus Mõõdukad ja Reformierakond.

Peaministri pressibüroo direktor Kaarel Tarand ütles, et haldusreform on järgmisel esmaspäeval koalitsiooninõukogu istungil kindlasti arutluse all. ?Siis räägitakse laiemalt, et mis seis on ja millele keskendutakse valimisteni jäänud aja jooksul, seda ju ei olegi nii palju,? rääkis ta. ?Suured reformid tehakse siis, kui see on koalitsiooni poolt kokku lepitud, haldusreformi teema on nii suur, et siin ei saa kellestki üle sõita.?

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing