EPL: Loodetavasti jätkab Meri Eesti müügimehe rolli

08. oktoober 2001, 07:05

Täna presidendiameti üle andva Lennart Meri kohta on öelnud, et ta pärandab oma järglasele nii suure palitu, millesse too ära upub, kirjutab Eesti Päevaleht tänases juhtkirjas.

<pilt#LennartMeri.jpg#Lennart Meri#150#171#0> 1992. aastal rahva tahte vastaselt presidendiks valitud Meri on oma kahe ametiajaga tõstnud presidendi institutsiooni usalduse rahva seas kõrgemale kui ühelgi teisel institutsioonil.

Meri jätab ajalukku ja inimeste mällu sügava ning aastatega üha müütilisemaks muutuva jälje.

Demokraatia jõud ja nõrkus peitub selles, et ta ei lase üksikisiku rolli liiga suureks kasvada. Seetõttu oleks õigem rääkida Eesti arengust viimase üheksa aasta jooksul ja Lennart Meri rollist selles. Võib öelda, et Meril oli siseriiklikult oluline roll Eesti ühiskonna ees seisvate eesmärkide ja sihtide sõnastaja ning seadjana. Väljapoole aga kujutluse loojana Eestist.

Oleks rõõmustav, kui Meri jätkaks ka tulevikus Eesti müügimehe ja mainekujundaja rolli maailmas, mis lükkaks ümber kuulujutud tema seostamisest peagi parteistuva ühendusega Res Publica, kuhu kuulub hulga praegusi ja endisi presidendi kantselei võtmeisikuid.

Ääretult kahju oleks ka, kui Meri esinemised piirduks tulevikus vaid välisriikidega ehk nagu kirjutas viimases Sirbis Mati Unt ? paar korda aastas õiglaselt sõimata saada kuluks meile kõigile ära.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing