Eesti pangad otsivad terroristide kontosid

08. oktoober 2001, 06:51

Eesti pangad uurivad kõikide klientide arveid, kuna keskpank palus Eesti kommertspankadel teatada võimalikest USAs toimunud terroriaktiga seotud inimeste kontodest, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Meile on tulnud erinevatest kanalitest, muuhulgas ka Eesti Pangast, infot võimalike terroriorganisatsioonide ja nendega seotud isikute kohta,? märkis Sampo Panga spetsialist Merle Aava.

Praeguseks oleme neid nimekirju võrrelnud kogu oma kliendiandmebaasiga, lisas ta. Aava sõnul pole Sampo Pank siiani mingeid kahtlasi seoseid leidnud.

Keskpanga avalike suhete nõunik Janno Toots ütles, et kommertspangad vaatavad üle ja hindavad mitte ainult kontosid, vaid ka kõiki kliendilepinguid.

?Finantsmaailm on nii integreerunud,? märkis Toots. ?Midagi ei saa välistada,? lisas ta.

Tema sõnul võtab terroristide seoste otsimine aega. Suure tõenäosusega sidemeid siiski pole, lisas Toots.

Hansapanga e-panganduse juht Olari Ilison kinnitas, et tulenevalt rahapesu tõkestamise seadusest täidab Hansapank nõudeid ning vastavalt Eesti Panga ning pangainspektsiooni pöördumisele ka kahtlastest kontodest keskpanka teavitame.

?Kahjuks ei saa ma seda kommenteerida, kas on midagi kahtlast leitud,? märkis Ilison.

Ilisoni väitel ei kontrollita kindlasti kõikide kontoomanike arveid, kuna lähtutakse selgelt ette antud tunnustest.

Pangad peavad klientide hulgast otsima näiteks Osama bin Ladeniga seotud organisatsiooni Al-Qaida jälgi, samuti bin Ladeni tegevuse teised erinevad väljatoodud harud.

Lisaks peavad pangad paljastama näiteks Muhammad Atifi või Mamoun Darkazanli Import-Export Co. Kokku on nimekirjas 27 inimese, organisatsiooni või ettevõtte nime.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing