Börsiülevaade: halb meeleolu välisturgudel rõhus Tallinna börsi

18. oktoober 2001, 14:30

Kuigi tänane päev algas Eesti Telekomi ja Norma majandustulemuste avaldamisele vaatamata väga vaikselt ja suunatult, suutis Euroopa aktsiaturud üle külvanud negatiivne meeleolu päeva lõpuks ka Tallinna turgu rõhuma hakata.

Eesti Telekomi aktsia taandus päevaga 2,2%, sulgudes 55 kroonil. Pool ettevõte aktsia langusest võiks kirjutada kolmanda kvartali tulemuste ja pool välisturgude languse arvele.

Ettevõte kolmanda kvartali 213 mln kroonine kasum, mida tegelikult võiks nimetada ka Eesti Mobiiltelefoni kasumiks, jäi möödunud aasta samale perioodile alla 35% ja oli praktiliselt nii nigel kui turg oli oodanud.

Eesti Telekomi aktsia saatus tundub praegu olevat suures osas seotud hoopis ettevõtte välistest teguritest ehk siis sellest, kuidas ettevõttel õnnestub riigi suunas tulevaid kaikaid kodaratesse mitte lasta kui ka sellest, mil Euroopa telekomisektor suudab tervikuna stabiliseeruda. Praegu on neile küsimustele vastuste andmine liialt subjektiivne.

Täna samuti oma kolmanda kvartali tulemustest raporteerinud Norma aktsia hinnanoteeringud päeva lõpuks praktiliselt ei muutunudki ning väärtpaber sulgus 48,50 kroonil.

Arvestades seda, et ettevõte oli kolmandas kvartalis vaatamata läänesuunalisele ekspordi kiirele kasvule suutnud oma rentaablust väga kõrgel hoida ja korraliku kasumit näidata oli mõnevõrra imelik, et aktsia täna tõusust osa ei saanud.

Peamine, mis võis aktsia tõusu kinni hoida võib olla turu üleüldine hapu meeleolu. Selle arvel võis langemist jätkata ka Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia, mis taandus uue kolme nädala madalaima taseme ehk 138 kroonini.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing