Investeerimismessi maaklerimängu võitis 23aastane Allan Lepik

20. oktoober 2001, 13:48

'Ma ei usu, et see päriselus nii lihtne on,' ütles investeerimismessi Rahakompass 2001 maaklerimängu võitja Allan Lepik (23) pärast mängu.

Tänasel messipäeval peetud maaklerimängu võitis äsja tehnikaülikooli lõpetanud ja sideametis tehnilise planeerimise spetsialistina töötav Allan Lepik. Ta proovis maaklerina kätt esimest korda elus. 'Tegelikult sain juba hästi pihta 10 minuti jooksul,' rääkis Lepik. 'II poolajal tundsin end juba väga kindlalt.'

Maaklerimäng põhines börsi maakleritarkvaral. Mängijaid oli viis ja neile anti kaks 20minutilist poolaega kaubelda esiteks Eesti Telekomi ja hiljem Hansapanga aktsiatega.

'I poolaeg anti ülesanne osta-müüa 12 000 Eesti Telekomi aktsiat. Tulemus oli hea siis, kui see oli null, või plussis, miinusesse ei tohtinud jääda,' kirjeldas ta mängureegleid. I poolaajal jäi Lepik aktsiatega kergesse miinusesse, kuid II poolajal jäi plussi ja ka kokkuvõttes olid tema tulemused kõige paremad.

Lepik tunnistas, et pabistas natuke hommikul kodus. Mänguisu on tal olnud juba varemgi, kui ta tahtis osaleda LHV ja Äripäeva aktsiamängus sel talvel, kuid ei jõudnud tookord end registreerida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing