Mõis taandub poliitikast transiidiärisse

24. oktoober 2001, 08:10

Poliitikast taanduv Tallinna endine linnapea Jüri Mõis loob vanade äripartnerite Hannes Tamjärve ja Meelis Laoga ühist transiidifirmat Venemaaga äri ajamiseks, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Oma isiklikust elust ei soovi ma küll rääkida,' lausus kunagine Hanspaanga looja ja juht Mõis, keeldudes pikemast kommentaarist.

Koos Mõisaga loovad transiidifirmat Rail Estoniat nõustanud endine hansapankur Hannes Tamjärv, Mõisa sage kaaslane ning äripartner Meelis Lao ning Tallinna Sadama eksjuht Enn Sarap.

Täpsemat teavet meeste äri kohta ei õnnestunud Eesti Päevalehel saada, kuid nende äriidee võib olla seotud kaupade transiidiga läbi Venemaa Eesti sadamatesse.

Sarnaselt Mõisale ei kinnitanud ega lükanud ka Sarap ümber enda seotust loodava transiidiäriga. 'Transiit Venemaaga on õige tegevus. Mulle tundub natuke, et meie juhtpoliitikud ei saa aru, mis on transiit,' lausus Sarap.

Tamjärve ja Lao kommentaari ei õnnestunud Eesti Päevalehel saada.

Isamaaliidu juhatuse liikme Aimar Altosaare sõnul on erakonnas olnud juttu, et Mõis võib teha mastaapset eraäri. 'Kuigi oleks oodanud, et valitsusringkonnad oleks leidnud Mõisale võimetekohase töö riiklikus majandusstruktuuris,' ütles Altosaar. 'Tööd kõrgetel riiklikel ametikohtadel on küll otsitud, kuid nagu näha, pole seda suurepäraste kogemuste ja juhiomadustega mehele leitud.'

Altosaar ei pidanud tõenäoliseks, et eraäride tõttu soovib Mõis erakonnast välja astuda. 'Kurb lihtsalt, et Tamjärve ja Mõisa taolisi mehi ei suudeta riiklikesse struktuuridesse kaasata,' märkis Altosaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing