DJ sai vabadusekaotuse tingimisi piraatesituse eest

26. oktoober 2001, 09:58

3. oktoobril toimunud Jõgeva Maakohtu istungil otsustati DJ Vladimir Svätskit karistada teoste piraatesituse eest kümnekuuse vabadusekaotusega tingimisi, kirjutab Jõgeva maakonna leht .

Eelnevalt on teda halduskorras kahel korral karistatud, kuid mitte autoriõiguse seaduse rikkumise eest. Kohtuotsust ei pöörata täitmisele, kui Svätski ei pane ühe aasta jooksul toime uut kuritegu. Talle määrati ka kriminaalhooldaja ja temalt nõuti riigituludesse 1600 krooni sundraha.

Kohus tuvastas, et Vladimir Svätski korraldas 17. augustil Raja kultuurimajas ürituse, kus ta esitas tehnika vahendusel avalikult muusikateoseid, omamata antud tegevuseks kohustuslikku Eesti Autorite Ühingu poolt väljastatud lepingut. Oma käitumisega rikkus Vladimir Svätski autoriõiguse seadust, see on autori ainuõigust lubada ja ka keelata oma teost kas elaval viisil või tehniliste vahendite abil ette kandes avalikult esitada.

Seaduse järgi lubatakse autori teose kasutamist teiste isikute poolt ainult autori poolt oma varaliste õiguste üleandmise (loovutamise) teel või loa (litsentsi) alusel.

Samal teemal kirjutas Vooremaa varem:

'Kasepää vallavolikogule ja Eesti Riiklikku Autoregistrisse on saabunud ka Jõgeva Politseiprefektuuri Mustvee politseijaoskonna juhtivkonstaabli Valentin Keki?evi kiri, milles on öeldud järgmist:

'17. augustil kella 11 paiku kontrollisime koos kolme Mustvee politseijaoskonna töötajaga Raja kultuurimajas läbiviidavat diskot.

Sissepääsupiletid olid valmistatud ilma seerianumbriteta. Ürituse korraldajal Vladimir Svätskil puudusid ürituse läbiviimiseks igasugused dokumendid. Fuajees töötaval baaril, kus korraldasid tööd Vladimir ja Nikolai Svätski, puudus kauplemisluba ja alkoholimüügilitsents''.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing