USA armee suurendab turvalisust ID kaartidega

30. oktoober 2001, 11:07

Peale 11. septembri terrorirünnakuid on USA armee kiirendanud oma töötajate varustamist ID kaartidega, et suurendada turvalisust. Kaitsejõud tahavad kokku tellida 23 miljonit tarka ID kaarti, mille järgi edaspidi isikuid tuvastada ja juurdepääsu selle järgi tagada.

USA armees kasutatavad nn. 'targad' ID kaardid on sarnased nendele, mida kavatseb kasutusele võtta Hansapank: sisaldavad nii protsessorkaardi osa kui ka klassikalist magnetriba. Tarkvara saab protsessorkaartides uuendada ja vajadusel lisada igal ajal uusi funktsioone.

ID kaartide tootja ActivCard andmetel läheb ühe arvuti varustamine ID kaardi tarkvaraga maksma ligi 80 krooni. USA kaitsejõud kulutavad ühe kaardi väljaandmisele ligi 150 krooni.

Lisaks traditsioonilisele kasutajainfole, mis ID kaardil salvestatakse, plaanib USA armee lisada kaardile ka infot kasutaja biloogiliste omaduste kohta: näiteks sõrmejäljeinfo ja silma võrkkesta info, mille järgi saaks kasutajat täpsemalt tuvastada kõrgemat turvalisust nõudvates olukordades. ID kaardi kasutuselevõtust on huvitatud ka USA valitsusasutused.

Eesti ID kaardi projekt näeb ette 'tarkade' kaartide kasutamist isikutunnistusena, haigekassakaardina ja digitaalallkirjana.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing