Tallinn lubab Greenile kinkida asenduskorteri

31. oktoober 2001, 08:45

Tallinna linnavalitsus on valmis kinkima 40 aastat Nõmme majas elanud Arnold Greenile uue elukoha, kui kauaaegne Eesti Olümpiakomitee president ning Eesti NSV välisminister jääb õigusjärgsele omanikule maja tagastamise korral peavarjuta, kirjutab Eesti Päevaleht.

Abilinnapea Heiki Kivimaa sõnul on loomulik, et lugupeetud ning nii linna kui ka riigi ees suuri teeneid omavat inimest hädas aidatakse.

?Linn ei tohi oma auväärseid kodanikke hädas üksi jätta. On nad siis kunagi kuulunud kompartei nomenklatuuri ladvikusse või mitte,? lausus Kivimaa.

Konkreetse korteri kinkimist pole linnavalitsus arutanud. ?See ei tähenda, et linnal on palju vabu kortereid ja selle asemel, et neid vaestele jagada, hoiame valitud inimestele,? ütles Kivimaa. ?Lihtsalt teeneka inimese puhul, kes on taastanud olümpialiikumise, tuleb vajaduse korral kiiresti probleemile lahendus leida.?

Eilseni polnud Green eluasemesooviga linnavalitsusse pöördunud.

Arnold Greeni sõnul soovib ta esialgu maja õigusjärgsele omanikule tagastamise kohtuotsuse vaidlustada, sest ei soovi end süüdi tunnistada. ?Pean advokaadiga nõu, mida edasi teha. Kui lahendust ei leia, siis pean linna poole pöörduma,? möönis Green.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing