Pakosta taotleb Tallinna eelarvest 336 mln krooni

05. november 2001, 12:49

abilinnapea Liisa Pakosta taotleb järgmise aasta linna eelarvest Tallinna haridusasutustesse investeerimiseks 336 miljonit krooni, mis on vähem, kui ta esialgu plaanis.

Pakosta ütles, et esialgselt plaaniti taotleda eelarvest 406 miljonit krooni, hiljem vähendati summat 336 miljonile kroonile.

?Raudkangide ja peeglite kõrval on meil Tallinnas 60 000 koolilast ja 14 000 lasteaialast, Tallinna haridusasutusi on aga siiani finantseeritud vähem kui mujal Eestis,? rääkis Pakosta täna. ?Niigi me küsime vähem raha, kui meil vaja on, vaja oleks vähemalt 400 miljonit krooni.?

Raha on Pakosta sõnul vaja koolimajade remondiks, näiteks Nõmme Põhikooli remondiks taotletakse 25 miljonit krooni.

?Tuletõrjeamet tegi ettekirjutuse, mis keelab koolimajja sisse laskma, sest see on ohtlik,? ütles Pakosta. ?Meil on koole, kus pole sööklaid, võimlastest rääkimata. Peaksime mõtlema, kuidas laste tervist ja elusid hoida.?

?Tallinna haridusasutuste finantseerimise koefitsient on teistega võrreldes 0,81,? sõnas Pakosta. ?Ainult neli protsendi koolidest vastab tervisekaitse-, pääste- ja tuletõrjeametite nõudmisetele, Tallinna koolidesse ei ole riigieelvest tulnud investeeringuid.?

Pakosta sõnul taotletakse 50 miljonit krooni Tallinna pedagoogide palkade tõstmiseks.

?Aga ka selle palgatõusuga ei jõua me tõsta Tallinna pedagoogide palka Tallinna keskmise palga tasemele,? tõdes Pakosta. ?Suudaksime tõsta keskmise pedagoogi palka 5000 kroonile, Tallinna keskmine palk on umbes 7000 krooni,? sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing