Vein ja viin kaovad bensiinijaamadest

22. november 2001, 08:10

Riigikogu arutab täna uut alkoholiseaduse eelnõu, mis keelab bensiinijaamades veini ja kangete napside müümise, kuid lubab spordiüritustel kaubelda alkoholiga, kirjutab Eesti Päevaleht.

Parlamendi majanduskomisjoni enamus toetas ettepanekut, mis kaotaks bensiinijaamadest siidrist ja kuueprotsendilisest õllest kangemad alkohoolsed joogid. Sellesisulise parandusega tuli välja keskfraktsioon. ?Kanged ja lahjad alkohoolsed joogid ei kuulu esmatarbekaupade hulka ning seetõttu ei ole mingit põhjust soodustada nende kättesaadavust,? põhjendasid keskerakondlased.

Teisalt leidis komisjoni silmis armu reformierakondlaste Väino Linde, Andres Lipstoki ja Meelis Atoneni ettepanek, mis teeb alkoholi spordiürituste paigas ka võistluste ajal vabalt kättesaadavaks. Valitsus oli teisel seisukohal, kui ta alkoholiseaduse parlamenti läkitas. Spordihoonetes alkoholimüügi piirangute vastased on kõige enam viidanud Saku suurhallile ja selle ärihuvidele.

Vajaliku toetuseta jäid reformierakondlasest karskustegelase Ignar Fjuki arvukad ettepanekud, mille sihiks oli keelustada alla 21aastastele noortele igasuguse alkoholi müük, tarbimine ja omamine. Fjuki sooviks on, et alla 21aastastele oleks keelatud ka kõik tööd, mis on seotud alkoholi käitlemisega.

Eelnõu, mille jõustumisajaks pakutakse tuleva aasta 1. märtsi, praegune tekst lõpetab ka alkoholi tänavakaubanduse ehk õlle ja siidri müügi kioskitest.

Majanduskomisjoni esimehe Andres Lipstoki sõnul katkestab riigikogu täna pärast parandusettepanekute hääletamist eelnõu teise lugemise.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing