Börsiülevaade: Euroopa vaikne, Merko Ehituse tõusuhoog tõotab raugeda

22. november 2001, 09:58

Välisturgude maaklerite sõnul peaks Euroopa turud täna liikuma rahulikult ning ilma kindla suunata. Vaikust peaks võimendama see, et USA turud on tänase tänupüha tõttu kinni.

Eile kaubeldi Tallinna börsil harvanähtavalt paljude erinevate väärtpaberitega. Huvipakkuvamaks väärtpaberiks nende hulgas oli Merko <GR#EE.MERKO> Ehituse aktsia, mis pärast Tallinna Teede AS esialgset erastamisvõitu liikus ostusurve toel ülespoole.

Baltimaade suurima ehituskontserni aktsia lõpetas enda jaoks ühel selle aasta aktiivseimal börsipäeval 38,70 kroonil ehk kõrgeimal tasemel pärast 31. augusti.

Aktsia ümber võiks täna tuhinat jahutada see, et Linnavalitsus võib munitsipaalettevõtte erastamise panna teisele ringile ja Merko juhtide sõnul ei kavatse nad järelvoorus ettevõtte eest rohkem raha anda.

Juhul, kui Merko suhtub ettevõtte erastamisse niivõrd neutraalselt võib see näidata seda, et suurt lisandväärtust sellest ostust ei loodeta saada. Kuigi teedeehitus on riigi tuleva aasta prioriteet on konkurents suure potentsiaaliga turul tihe.

Eilne päev oli Tallinnas erakordne, kuna seitsmeteistkümnest börsil noteeritud ettevõtte aktsiast kaubeldi koguni 13ga.

Hommikusest suurest langusest väljasaanud Euroopa tehnoloogasektor upitas päeva lõpuks üles ka Eesti Telekomi <GR#EE.ETL> aktsia, mis lõpetas päeva 66,25 kroonil ehk 0,8% plussis.

Pärast teisipäeval meediast läbi lipsanud uudist, et linnukasvataja Talleggi väikeaktsionäridele tehakse aktsiate tagasiostupakkumine oli eile tunda ostusurvet ka kohaliku lihakasvataja ja -tootja Rakvere Lihakombinaadi <GR#EE.RLK> vastu, mille aktsia tõusis 8 kroonini ehk kõrgeima tasemeni pärast 1998. aasta augusti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing