Peaminister kõneleb homme tulevikuvisioonist Eesti 2020

Inno Tähismaa 28. november 2001, 16:12

Teadus- ja Arendusnõukogu (TAN) liikmed peaminister Mart Laar, Tartu Ülikooli rektor akadeemik Jaak Aaviksoo ja investor Nils Otto Taube tutvustavad homme, 29. novembril kell 13 Tallinna Tehnikaülikooli aulas toimuval avalikul loengupäeval oma visioone Eesti arenguvõimalustest ning kõnelevad teadusliku uurimis- ja arendustöö rollist Eesti tuleviku ehitamisel.

<pilt#MartLaar.jpg#Peaminister Mart Laar.#150#188#0>

Peaminister esineb ettekandega oma visioonist Eestist aastal 2020.

Loengupäeva eesmärkidest kõneldes ütles Teadus- ja Arendusnõukogu sekretariaadi juhataja Marek Tiits, et tulevikku vaadates on Eestis oluline pöörata suuremat tähelepanu teadus- ja arendustegevusele, sest teadus ja innovatsioon on alus Eesti majanduse arengu kindlustamisele tulevikus. 'Eesti viimase 10 aasta jooksul toimunud protsessid nagu turgude avanemine, välisinvesteeringute sissevool ja suures mahus toimunud erastamine, on soodustanud Eesti edu, kuid on omane üleminekuühiskonnale,' sõnas Marek Tiits.

'Erastamisprotsessi lõppedes saab aga üks arengufaas läbi ning seetõttu peab suuremat tähelepanu pöörama innovatsioonile kõige laiemas tähenduses' ütles Tiits.

'Edaspidi on võtmeküsimuseks see, kas asju tehakse senisest paremini ja efektiivsemalt, et tekis majanduslik produktiivsus ja oleks tagatud lisaväärtuse tootmine ja majanduskasv,' ütles TANi sekretariaadi juhataja Marek Tiits.

29. novembril kell 13.00 Tallinna Tehnikaülikooli aulas toimuva loengupäeva programm:

- Tulevikuvisioon 'Eesti 2020', Mart Laar, peaminister
- Eesti võimalused kujuneda kõrgtehnoloogilise tööstusega riigiks - kasvustrateegia teadmistepõhises ühiskonnas, Nils Otto Taube, investor, Taube Hotson Stonex Partners, Suurbritannia
- Hariduse, teaduse ja arendustegevuse roll Eesti tulevase arengu tagamisel, Jaak Aaviksoo, Tartu Ülikooli rektor

TAN on valitsuse juures asuv kogu, kes nõustab valitsust teadus- ja arendustegevuse strateegia küsimustes, suunates seeläbi rahvusliku teaduse ning innovatsiooni arengut. Samuti nõustab TAN valitsust riigieelarve eelnõu kujundamisel teadus- ja arendustegevuseks ettenähtud summade osas.

Käesoleval aastal jõustunud seadusemuudatuste kohaselt on TANi uus koosseis tunduvalt väiksemaarvulisem, kui eelmine. Täpsem info TANi kohta ja koosseisu vaata: http://www.riik.ee/z2/avalik/news?id=4682

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing