Börsiülevaade: aktiivsus madal, Tallinna Kaubamaja allpool 60 krooni

03. detsember 2001, 15:21

Tehingute aktiivsuse osas algas jõulukuu Tallinna Väärtpaberibörsil viimase aasta ühe mannetuima päevana. Sellest hoolimata maaklerid ei maganud ning mitmete väärtpaberite hinnanoteeringud liikusid tavapärasest märksa suuremate amplituudidega.

Jaanuari keskpaigast pidevalt pealpool 60 krooni piiri püsinud Tallinna Kaubamaja <GR#EE.TKM> aktsia sulgus täna 59 kroonil ehk 4,8% miinuses.

Kuigi aktsia kauplemisaktiivsus oli ahtake näitasid maaklerite poolt allatoodud hinnanoteeringud investorite pettumist ettevõtte möödunud reedel avaldatud kolmanda kvartali majandustulemustes.

Kestva jaekaubandussõja tõttu on kaubanduskontsern küll kiires kasvufaasis kuid see on tugevalt löönud ettevõtte puhasrentaablust, mis vajus möödunud kvartalis 1,3%.

Kuigi aktsia kukkus täna kiirelt on ka praeguse hinnataseme juures Tallinna Kaubamaja üks kallimalt hinnatud Tallinna börsi ettevõtteid, mis on suuresti tingitud sellest, et ettevõtet peetakse senini potentsiaalseks ülevõtmiskandidaadiks suuremate jaekaubandusgruppide poolt.

Oluliselt kaotas reedel kättevõidetud tõusu Norma <GR#EE.NORMA> aktsia, odavnedes 1,5% ning sulgudes 52,10 kroonil.

Huvi lahtus ja hind langes möödunud nädala kolmapäeval äkitsi 7% üles lennanud erastamisväärtpaberil <GR#EE.EVP>. Tänase päeva tulemuseks jäi 62,5 senti ja 5,3% langust.

Hansapanga <GR#EE.HP> aktsia talus möödunud nädala koondamisuudist hästi, tõustes 0,7% tasemeni 148 krooni.

Panaga suuromaniku otsus koondada 10% Hansapanga grupi töötajatest puututab peamiselt vaid Leedu Hoiupanka, mis peale Hansapanga grupiga liitumist on tõstnud oluliselt pangandusgrupi administratiivkulusid ja surunud alla kasumilikkust.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing