Palts: emotsioonid Tallinna eelarve ümber kestavad jaanuari lõpuni

05. detsember 2001, 13:37

Tallinna linnapea Tõnis Paltsu prognoosi kohaselt kestavad emotsioonid linna eelarve ja laenukava ümber jaanuari lõpuni.

Palts viitas oma kriitilises eelarve-teemalises sõnavõtus täna linnavalitsuse pressikonverentsil erinevatest poliitilistest jõududest koosneva volikogu poolt kinnitatud Tallinna arengukavale ning soovitas fraktsioonidel praegustes vaidlustes see jälle meelde tuletada.

'Arengukava kõige tähtsamaks punktiks on saada kõige kiiremini arenevaks elukeskkonnaks Läänemere piirkonnas,' ütles Palts. 'Kõige kiiremini arenevasse keskkonda on vaja kindlasti investeerida.'

Linnapea sõnul läheb tark inimene omavahendite nappimise korral panka ja küsib raha juurde - see on lihtne majandustõde.

Palts lausus,et pealinna kavandatavate investeeringute ja miljardilise laenusoovi oponendid kasutavad oma vastuväidetes demagoogiat ning faktide moonutamist. Näiteks ei mõjuta koolidesse investeeritavad 100 miljonit krooni sugugi Tallinna 4 miljardi kroonise mahuga ehitusturgu nagu väidetud, märkis ta. 'On asutusi ja ministeeriume, kes tulnud kirvega kurge püüdma,' ütles Palts.

Linnapea sõnul on praegu on 95 protsenti investeeringumahust vajalikud investeeringud ning nende mahavõtmine eelarvest mõjutaks linna arengut.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing