EVEA ja ERA pankade kliente hoiused ei huvita

06. detsember 2001, 08:49

Üle kaheksa tuhande hoiustaja pole kasutanud võimalust vähemalt osa oma 1998. aastal pankade maksejõuetuse tõttu kinni jäänud kuni 3 miljonist kroonist Hoiuste Tagamise Fondilt kätte saada, kirjutab Postimees.

Ligi kuus tuhat eraklienti ja üle kahe tuhande asutuse pole kasutanud võimalust saada tagasi kuni 20 000 krooni kas EVEA või ERA panka hoiustatud summadest.

ERA Panga pankrotihalduri Urmas Trossi hinnangul on huvipuuduse põhjuseks ilmselt summade väiksus. Nimelt jäävad nelja tuhande hoiustaja nõuded alla 50 krooni. Samas aga ulatuvad rohkem kui 840 kliendi hoiused üle 500 krooni. ?Mõned kliendid on ka välismaalased ja vanemad inimesed, kes pole hoiuste hüvitamisest kuulnudki,? rääkis Tross.

Kokku on Hoiuste Tagamise Fond deponeerinud kommertspankadesse väljamaksmiseks ligi kolm miljonit krooni. EVEA Panga hoiustajad pole välja võtnud hüvitisi rohkem kui 1,57 miljoni krooni ulatuses ja ERA Panga hoiustajatel on võimalik hüvitisi saada üle 1,4 miljoni krooni.

Fondi peadirektori Madis Kallioni sõnul on õnneks enamik hoiustajaid oma rahale siiski järele tulnud. ?Kahe panga hoiustajatele on välja makstud kokku ligi 132 miljonit krooni,? märkis Kallion.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing