Rein Taagepera sihib uuele parteile 15 kohta riigikogus

10. detsember 2001, 08:18

Värskeim poliitiline jõud Ühendus Vabariigi Eest - Res Publica (ÜVE) seab eesmärgiks pikemaajalise edu ning loodab 15 kuu pärast toimuvatel riigikogu valimistel saata Toompeale kuni 15 saadikut, kirjutab Eesti Päevaleht.

?Kõige parem oleks, kui saame 10-15 kohta. Alla kümne koha on liialt lähedal 5 protsendi künnisele ning üle 15 koha ? see murraks meid. Võime õnnestuda mehaaniliselt, kuid kaotame hingeliselt,? ütles laupäevasel üldkogul suure häälteenamusega erakonna esimeheks valitud professor Rein Taagepera. ?Seda ohtu ei tohi alahinnata, sest kiire edu korral on libastunud praegused parteid ning nemadki ei uskunud, et nad selliseks muutuvad.?

Taagepera hinnangul saab ÜVE seda vähem riigikogu kohti, mida edukamad nad on. ?Kui teised erakonnad järgivad meie eeskuju ning asuvad pakkuma kohalikes omavalitsustes olmeabi, siis see toob hääli rohkem neile kui meile,? märkis ta.

Üldkogul esines jõulise spontaanse kõnega ekspresident Lennart Meri, kes viitas rahva pettumusele praeguses valitsuses ning tervitas uue erakonna poliitilist tahet. ?Siia on tulnud inimesed rääkima Eesti Vabariigi tulevikust. Mitte järgmistest valimistest, vaid sellest, mis saab 15-20 aasta pärast,? ütles Meri. ?Eesti vajab tugevat poliitilist tahet, enam demokraatiat, ausust, läbipaistvust ja koosmeelt.?

Meri kritiseeris Eesti energeetikapoliitikat ning NRG tehingut. ?Eesti energeetika on jaotatud ühes õnnetus lepingus nii keerukatesse peatükkidesse, et minu arvates pole ka ministrid suutnud seda nii lugeda, et kõigest aru saaksid,? ütles ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing