Vene Balti Erakond Eestis asub koostööle Reformi- ja Keskerakonnaga (pöördumine)

Inno Tähismaa 13. detsember 2001, 15:36

Vene Balti Erakond Eestis teatas oma juhi Sergei Ivanovi lähetatud pöördumises, et soovib senisele koalitsioonile selja pöörata ja asuda koostööle Reformi- ja Keskerakonnaga.

Järgneb pöördumine:

Vene Balti Erakond Eestis seisukoht võimukoalitsioonist Tallinna linnas

Tallinna linna stabiilse ja töövõimelise võimu teostamiseks ei piisa ainult Keskerakonna ja Reformierakonna osalemisest, tahtest ja koostöölepingust.

Eesmärgi saavutamiseks tuleb kaasata läbirääkimistesse uued partnerid ? parteid, kes jagavad põhimõtteid, väärtusi ja vastutust ning kes tegutsevad ühise eesmärgi nimel ? linna kodanike parema elu ja arengu nimel. See on ka ainus alus linnaeelarve ja maksumaksja raha kasutamiseks.

Seda saab kindlustada ainult demokraatlik ja avatud võimu iseloom. Võimu koalitsioon ei saa püsida suvaliste üksikute saadikute ja ebamääraste tehingute teel. VBEE ei pea õigeks seisukohta, et Tallinnas saab täisväärtuslikku võimu teostada ilma vene erakonnata, sest Tallinn on linn, kus peaaegu poolte inimeste emakeel on vene keel.

Arenev demokraatia ja vaba ühiskonna põhimõtted ja väärtused ei tohi saada tagasilööki. Venelaste ja vähemuste osalemine võimu teostamisel on niigi tugevalt kärbitud kodakondsusetusega. Nii eestlaste, venelaste kui ka vähemuste huvid peavad leidma täisväärtuslikku kajastust ja teostust.

Arvestades, et olemasolev Tallinna võimukoalitsioon ei ole enam töövõimeline ja konkreetsed partnerid (EÜRP) on jämedalt rikkunud koalitsioonilepet, astub VBEE olemasolevast koalitsioonist välja ja asub läbirääkimiste teele Reformierakonnaga ja Keskerakonnaga.

VBEE tänab linnapead, hr. Tõnis Paltsi, volikogu esimeest, hr. Rein Voogi, koalitsiooni esimeest Aimar Altosaart ja koostöö partnereid ? Isamaaliitu, Reformierakonda, Mõõdukaid, Vene Erakonda, Demokraatlikku Parteid koostöö eest ja loodab, et edaspidine töö Tallinna volikogus võimu teostamisel on sihikindlamalt suunatud tallinlaste heaolule.

Kõik peavad tegema järelduse sellest vanast tõest, et ebaõiglaste vahenditega ei ole võimalik saavutada õiglast eesmärki. Hinnang valele ja vargusele tuleb anda õiglaselt ja õiges kohas ja õigel ajal. Linna võimu tegevus peab olema arusaadav, läbipaistev ja avatud linnakodanikele. Demokraatlik võimuvahetus on üks tähtsamaid demokraatia nähtusi.

Sergei Ivanov
Riigikogu liige
VBEE esimees

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing