Tallinna linnamööbli konkursile laekus töid üle maailma

05. jaanuar 2004, 12:20

Tallinnale ainulaadse ja isikupärase linnamööbli saamiseks korraldatud rahvusvahelisele konkursile laekus täna ennelõunaks 35 tööd.

Raepressi teatel on konkursile esitatud töid Euroopast, Aasiast ja isegi Lõuna-Ameerikast.
'Kõige rohkem töid pärineb küll Eestist, ent lisaks mitmele Euroopa riigile - Rootsi, Suurbritannia, Prantsusmaa, Hispaania - saabus konkursile töid ka päris kaugetest maadest - Türgi, Venetsueela, Argentiina, Jaapan, Hongkong,' ütles linnadisainer Aavo Ermel. 'Mis näitab, et konkurss pakkus rahvusvaheliselt väga suurt huvi ning annab loodetavasti tugeva tulemuse.'
Disainivõistlust 'Tallinna moodul' korraldab Tallinna SAPA koostöös arhitektide, disainerite ja sisearhitektide liiduga. Võistluse eesmärk on leida Tallinnale unikaalne tänavamööbli süsteem.
'Linnamööbli mõiste on väga laiaulatuslik,' ütles Ermel. 'See mõiste hõlmab ajalehekioskid, pargipingid, paviljonid, avalikud tualetid, telefoniputkad ja bussiootepaviljonid, aga ka mitmesugused väikevormid - prügiurnid, teeviidad, tänavasildid, reklaamtulbad jpm.'
Ermeli sõnul on moodulikonkursi eesmärk anda linnale terviklik ilme, linnaruum visuaalselt korrastada. 'Konkursi tulemuse realiseerimisega tahame juba tänavu algust teha,' ütles Ermel.
Disainivõistluse preemiafondi suurus on 21 000 eurot (327 600 krooni). ?ürii liikmeskonda kuulub ka maailmakuulsa disainibüroo Droog üks juhtfiguure Gijs Bakker.
Sõelale jäänud tööde märgusõnad tehakse teatavaks 23. jaanuaril. Konkursi võitja avalikustatakse 6. veebruaril. Samal päeval avatakse ka võistlustööde avalik väljapanek.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing