EPL: Pereõed peavad 2005. aastaks läbima kalli täienduskoolituse

09. jaanuar 2004, 08:01

Ülejärgmiseks aastaks peavad kõik perearstide juures töötavad meditsiiniõed omal kulul läbima spetsiaalse koolituse, ilma selleta nad töötada ei tohi.

Eesti Õdede Liidu presidendi Ester Pruudeni sõnul maksavad perearstid kokkuleppel õega sageli ise viimase koolituse eest, kuid põhivastutus kursuse läbimise eest lasub siiski õel endal, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mitme tsükliga kursus võib Pruudeni sõnul sõltuvalt kohast maksta kuni 7000 krooni ja õel endal on oma napist palgast seda raha raske leida. Vahel on Tallinna linn tasunud pereõdedele mõne tsükli läbimise hinna, kuid riigi
ega kohaliku omavalitsuse korrapärast toetust ette nähtud pole.

?Praegu on õe koolitamine perearsti oma lõbu, ja nad on ise pidanud selle eest tasuma,? märkis Pruuden. ?Tegelikult võib seda kahelt poolt vaadata, kas peaks maksma perearst või peaks raha tulema riigi poolt, seda enam, et riik on ju selle kohustuse ette näinud.?

Samas pole perearstide seltsi esimehe Madis Tiigi sõnul ka perearstide eelarvesse õdede koolituskulusid arvestatud. Ka koolitatakse pereõdesid suhteliselt vähe ja kui kõigilt nõutakse pereõe tunnistust, siis läheb olukord veel keerukamaks, lisas ta.

Pereõdede kursused on Tilga sõnul praeguseks lõpetanud ligi 300 õde.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing