Euroopa börsid: Morgan tõstab Ericssoni, mikrokiipide tootjatel sees hea hoog

02. veebruar 2004, 12:59

Ericssoni aktsia tõuseb Morgan Stanley positiivse raporti peale ning mikrokiipide tootjate aktsiad sektori heade väljavaadete tulemusena.

Reedel Nortel Networksi majandustulemuste mõjul 6,5% tõusnud Ericssoni aktsia on täna oma hinnale lisanud veel 2,4% ning tõusnud 16,90 Rootsi kroonini. Morgan Stanley tõstis võrguseadmete tootja neljanda kvartali kasumiprognoosi 0,07 Rootsi kroonilt 0,10 kroonini, kirjutas uudisteagentuur Bloomberg.
Kas investeerimispank talitas õigesti, saab näha juba reedel, mil Ericsson avaldab oma kvartalitulemused.

Mikrokiipe tootvate firmade aktsiad on alustanud täna Euroopas samuti mõõduka tõusuga, kuna sektorile oodatakse selleks aastaks vähemalt 19 protsendist tõusu.
Euroopa suurim mikrokiipide tootja STMicroelectronics NV aktsia alustas päeva 1,4 protsendise tõusuga. Samasse sektorisse kuuluv ASML on kosunud 2,2% ja Infineon Technologies AG 0,3%. Viimast toetas ka investeerimispank Merrill Lynch, kes otsustas tõsta aktsia reitingu ?müü? pealt ?neutraalse? peale.

NTC Research raporti kohaselt peaks sel aastal sarnaselt möödunuga olema börsidel tegijaks tehnoloogiasektor. Majanduskasv, mis mõjutab tehnoloogiasektorit tugevamini kui paljusid teisi sektoreid, kannustab nõudlust mobiiltelefonidest arvutiteni.

Semiconductor Industry Association raporti teatel on tugevaima tõusuga mobiilside sektor, kuid ka arvutite müük näitas juba 2003. aastal kasvu. Mikrokiipide müük kosus raporti sõnul möödunud aastal aga vähemalt 18% võrra.

Euroopa suuruselt kolmanda spordikaupade tootja Puma AG on tõusnud 4,5% tasemeni 153,65 eurot, kuna Deutsche Bank analüütikud tõstis aktsia hinnasihti 27 protsendi võrra 180 euroni.

Vodafone Group aktsia on aga taandunud 1,3%, kuna Observer teatas anonüümsetele allikastele tuginedes, et mobiilsideoperaator plaanib osta 30 mld dollari eest ära AT T Wireless Service.

Helsingis on tavapärasest suurema tähelepanu all neljanda kvartali majandustulemused avaldanud turvatarkvara tootev Stonesoft.
Päeva 0,79 eurolt alustanud aktsia oli kella 12:15 kerkinud 0,93 euroni ning oli 12 protsendise tõusuga börsi parim aktsia.
Firma neljanda kvartali käive ulatus 6,6 mln ja kahjum enne intresse ja makse 1,9 mln euroni.
Stonesoft teatas aruandes, et StoneGate müügi paranemise tulemusena peaks firma maksude ja intresside eelne tulem olema 2004. aasta lõpupoole juba positiivne.
Firma sõnul jätkub turvatarkvara turul tihe konkurents, kuid nad on suutnud selles oma segmendi leida.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing