Euroopa börsidel: Rolls-RoyceŽi aktsia tulemuste järel enam kui kümnendiku võrra plussis

12. veebruar 2004, 14:26

Euroopa börsid liiguvad toetatuna USA keskpanga juhi Alan Greenspani positiivsetest prognoosidest plussis, tugeva tõusu on teinud Rolls-Royce?i aktsia.

Peamised indeksid on kella 14ks kerkinud 0,2-0,4%. Uudisteagentuur Bloomberg kirjutas, et tõusu põhjuseks on Greenspani ütlus, et USA majandus kasvab sellel aastal kiiremini kui varem prognoositud.

Maailma suuruselt teise lennukimootorite tootja Rolls-Royce Group aktsia on pärast majandustulemuste avaldamist rallinud 11%, 206,50 pennile. Rolls-Royce?i teise poolaasta kasum enam kui kahekordistus

Tubli tõusu on teinud suure osa käibest teiselt poolt Suurt Lompi teeniv Nokia, mille aktsia hind on Helsingi börsil kerkinud 2,04%, 17,97 eurole.

Üle Euroopa avaldasid majandustulemused mitmed suurpangad. ?veitsi suuruselt teise panga Credit Suisse?i aktsia on tulemuste järel kukkunud ligi 5%.

Prantsuse suuruselt kolmanda panga Societe Generale aktsia on langenud 2,7%, 72,85 eurole. Panga puhaskasum oli küll oodatust parem, kuid uudisteagentuur Reuters kirjutas, et pettumust valmistas tegevuskasum ja investeerimispangandustegevus.

Suurbritannia Barclays aktsia hind on taandunud 3,7%, 496,50 pennile, seda vaatamata puhaskasumi kasvule ligi veerandi võrra.

Hansapanga suuromaniku Swedbanki aktsia on majandustulemuste järel Stockholmi börsil langenud 0,8%, 101,00 eurole.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing