EPL: Omanikud müüvad oma konto petturitele

12. veebruar 2004, 08:00

Viimasel ajal on suurenenud juhtumite arv, kus inimene on müünud oma pangakonto sulile, kes sinna näiteks internetipettustega teenitud raha laseb kanda.

Rahapesu andmebüroo juhi Arnold Tenusaare sõnul on hakanud viimasel ajal levima uus trend ? inimesed müüvad või annavad oma pangakonto kasutada sulidele, kes seda siis vajalikeks ülekanneteks kasutavad, kirjutab Eesti Päevaleht.

Tema sõnul on küll kätte saadud inimesi, kes on konto võõrale väikese tasu eest maha müünud, kuid põhisulide tabamine on märksa keerulisem. Kui aga pettuse korraldajad jäävad tabamata, saab ainult kontoomanikult kahju välja nõuda.

Kontode müük hoogustus eelmise aasta lõpus ning selle aasta alguses. Selliseid juhtumeid võib Tenusaare sõnul olla sadakond või isegi rohkem.

?On olnud summasid, mis ulatuvad mitmekümne tuhande dollarini. Kõige suurem neist oli 250 000 USA dollarit (3,06 miljonit krooni ? toim),? lausus Tenusaar pettuste mahtu kommenteerides.

Pangad edastasid eelmisel aastal rahapesu andmebüroole 1147 teadet kahtlaste pangaülekannete kohta. ?Raske on hinnata, millised on kindlalt rahapesu juhtumid. Suur osa teadetest puudutab erinevaid maksurikkumisi ning maksudest kõrvalehoidmist,? ütles Tenusaar.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing