Euroopa börsid: kaevandussektor ja õllefirma languses

03. märts 2004, 13:57

Viimastel päevadel hästi liikunud kaevandussektori aktsiaid on täna tabanud Euroopa kasumivõtt. Languses on ka maailma suurimaks õlletootjaks pürgiv Interbrew.

Viimase kahe ja poole kuu jooksul esmakordselt alla 1,22 dollari taset kukkunud euro pole Euroopa börsidele positiivset mõju avaldanud.
Viiesaja suurima turuväärtusega Euroopa aktsiate liikumisi kajastav Bloomberg European 500 indeks oli kella ühe ajal 0,17% miinuses, 180,14 punktil.

Maailma suurim kaevanduskompanii BHP Billiton on täna alustanud 3,3% ja Anglo American 2,8% langusega. Alates möödunud aasta juulist on väärtpaberid tõusnud vastavalt 65% ja 54%.

Kaevanduskompaniide aktsiaid on tõusnud möödunud aasta juulist alates keskmiselt 47%, kuna nõudlus vase, nikli ja kivisöe järele on tugevalt kasvanud, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.
Maaklerite sõnul oma majanduse taastumine juba aktsiahindadesse sisse arvestatud ning investorid on hakanud oma kasumeid lukustama. Lisaks nähakse, et aktsiahindade hinnaralli pole vastavuses ettevõtete kasumikasvuga.

Brasiilia õlletootjat AmBev endale tahtev Interbrew on kukkunud 5,3%, tasemeni 21,78 euroni.
Maailma suuruselt teiseks õlletootjaks paisuv Belgia õlletootja, kelle tootemarkide hulka käib muuhulgas Beck, vahetab 22% AmBevi aktsiaid 3,3 mld euro mahus Interbrew aktsiate vastu ja maksab Brasiilia õlletootja väikeaktsionäridele 1,2 mld eurot.

Maailma suurim luksuskaupade tootja LVMH oli keskpäevaks odavnenud 1,7%, tasemeni 61,45 eurot.
LVMH teenis möödunud aastal kasumit 458 mln eurot kasumit ehk 30% enam kui aasta eest. Kasumi kasvu taga oli kulude kokkuhoid üksuste müügi ja ebarentaablite müügikohtade kinnipanemise teel.
Analüütikute arvates on ettevõtte väljavaade hea, kuid sellist kasumikasvu enam ei oodata.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing