Narva mittetulundusühingute juht kuulutas välja näljastreigi

10. märts 2004, 10:17

Narva mittetulundusühingute assotsiatsiooni (NMTÜA) juht Halida Agapova kuulutas välja tähtajatu näljastreigi.

Agapova protsetsib nii linnavõimude tegevusetu positsiooni vastu suhetes kolmanda sektoriga, kirjutas Põhjarannik.

Agapova sõnul võttis näljastreigi otsuse vastu tema juhitav NMTÜA juhatus, kui kõik läbirääkimised linnavõimudega olid ummikusse jooksnud. Eelmise nädala lõpus saatis ta linnapeale Tarmo Tammistele kirja nõudmistega, mille täitmine oleks protestiaktsiooni ära hoidnud. Järgnenud reaktsioon vastuskirja näol ei rahuldanud assotsiatsiooni juhti.

Agapova arvates on praeguse Narva võimu põhihädaks ebakompetentsus ja tegevusetus. Näitena tõi ta fakti, et kümmekond valmis projekti on juba ammu ametnike laual allkirja ootamas. Kui aga sellele kirjas viidati, järgnes vastus, et linnavalitsuses ei saadavat aru, millistest projektidest on jutt.

?Me ei nõua raha, meil on vaja ainult fikseerida linna põhimõtteline huvitatus projektide olemasolust. Kui huvitatust pole, siis tuleb nii ka vastata. Kui aga kõik lihtsalt kaob kabinettidesse, siis kokkuvõttes laseme me esitamise tähtajad mööda. Oma kirjas linnapeale kirjeldasin ma üht näidet: ?Puudega laste sõit Itaalias toimuvale seminarile on ärajäämise äärel. Narva organisatsioonid said esimest korda partnerorganisatsioonide kaudu kutse osaleda invaorganisatsioonide võrgu loomisel, kuid arengu- ja majandusameti juhataja süül võib sõit ära jääda ? soovi avaldamise viimane tähtaeg oli 10. veebruar. Esitasime taotluse aselinnapeale Reet Väljale, kes andis selle edasi Viktoria Heimannile, praegu on aga see ametnik hõivatud sellega, et Itaalia partneritelt välja selgitada, kas meie invaliidid on tõepoolest seminarile kutsutud. Suhtume sellesse aktsiooni kui meie assotsiatsiooni, Euroopa ühenduse partneri solvamisse.?

Halida Agapova arvates on kõige suuremaks möödalaskmiseks see, et Narvas pole vastu võetud linnavalitsuse ja kolmanda sektori koostöö aluseid. ?Ametnikud viivad ellu plaanipärast kõikide küsimustega otsustamise venitamise poliitikat, tõestades veel kord oma ebakompetentsust.?

Halida Agapova ütles, et selliste sotsiaalse iseloomuga projektidega, mida igal aastal teostatakse üle kümne, võtab NMTÜA enda kanda osa linnavõimude tööst. Kuid koostööst viimaste esindajatega on jäänud ainult mälestused.

Linna täitevvõimu esindajatel on ka NMTÜAle pretensioone, sellest sai Agapova teada oma ultimaatumile vastuseks saadud kirjast. Enne seda polnud tema sõnul keegi nõus olnud temaga aasta algusest saati kontakti astuma. ?Kokkuvõttes jääb Narval ja selle elanikel saamata 500 000 krooni ringis raha ürituste korraldamiseks. Kümnete projektide esitamise tähtajaks oli 24., 25. ja 27. veebruar.?

Halida Agapova ütles eile Põhjarannikule, et ta on nõus näljastreiki lõpetama juba isegi tingimusel, kui Narva linnapea määraks koha ja aja, millal käiks koos struktuur, mille ülesandeks on suhete korraldamisega tegelda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing