PM: maavanemate küsimuse lahendus lükkus edasi

12. märts 2004, 08:15

Maavanemate ametissemääramine lükkus taas mitme kuu võrra edasi, sest president jättis eile välja kuulutamata sellekohased seadusemuudatused.

President Arnold Rüütel leidis, et Riigikogu heakskiidu saanud seadusemuudatuste mitu sätet on vastuolus põhiseadusega. Ta viitas oma otsuses eelkõige sätteile, mis määravad kindlaks regionaalministri staatuse. Tema hinnangul pole seadusemuudatused üheselt mõistetavad, kirjutab Postimees.

Maavanemate osas märkis president, et muudetud seadus ei määratle enam täpselt, kui kaua maavanem oma ülesandeid täidab, ja maavanema enne tähtaega ametist vabastamise sätted on vastuolus põhiseadusega.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni esimehe Urmas Reinsalu hinnangul võib presidendi otsus seaduse jõustumist edasi lükata mõnest nädalast mitme kuuni sõltuvalt sellest, mida teeb Riigikogu tagasi saadetud seadusega.

Kui Riigikogu kõige kiiremas korras seadust parandab ja president seejärel seaduse välja kuulutab, kulub selleks siiski mitu nädalat. Aga kui parlament võtab seaduse teist korda vastu muutmata kujul ja president seadusandjaga kohut käima hakkab, võib riigikohtul lõpliku otsuse langetamiseks kuluda mitu kuud.

Reinsalu hinnangul on sedapuhku parlamendi ja presidendi erimeelsus mitte poliitiline, vaid ainult juriidiline. «Ühed juristid ütlevad üht, teised teist - Riigikogu saadikurühmad ja põhiseaduskomisjon peavad presidendi otsust põhjalikult ja võimalikult kiiresti arutama,» sõnas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing